trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
stormsm
15
followers
Tel Aviv
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
493
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
108,371 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,517 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,179 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,518 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,728 votes
5
— Meh
81%
The Avengers
65,226 votes
6
— Fair
80%
Logan
60,585 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,782 votes
4
— Poor
77%
Arrival
56,456 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,408 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,836 votes
5
— Meh
76%
Spider-Man: Homecoming
52,582 votes
3
— Bad
81%
The Martian
51,567 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,037 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,697 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,037 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,262 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,110 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,978 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,725 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,397 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,102 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,056 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,004 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,547 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,402 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
43,220 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,202 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,412 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,121 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,982 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,957 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,651 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,535 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,416 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,012 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,980 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,306 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,968 votes
4
— Poor
86%
The Empire Strikes Back
36,867 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,788 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,427 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,273 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,232 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,843 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,804 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,633 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,618 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,548 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,532 votes
8
— Great
74%
Split
32,468 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,861 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,590 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,556 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,337 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,131 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,717 votes
8
— Great
74%
It
29,056 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,932 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,495 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup