Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Daryl
6
Followers
0
Following
Leigh, England
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Mad Max: Fury Road
48,040 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,733 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
38,089 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
37,458 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
31,654 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
29,327 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Toy Story 3
28,693 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
25,170 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,609 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
22,244 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
20,194 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
12,273 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,452 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,424 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Exorcist
10,764 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
10,187 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Iron Giant
9,046 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,590 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,638 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,453 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,540 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Eyes Wide Shut
7,883 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Vertigo
6,721 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
6,294 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,334 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Time in the West
4,983 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chinatown
5,034 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Deer Hunter
4,667 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,506 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,462 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Sting
4,089 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Modern Times
3,877 votes
10
— Totally Ninja!
81%
La Haine
3,763 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Great Dictator
3,716 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bridge on the River Kwai
3,302 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Do the Right Thing
2,508 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The French Connection
2,457 votes
10
— Totally Ninja!
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
2,137 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
2,122 votes
10
— Totally Ninja!
77%
This Is England
2,202 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Bicycle Thieves
2,121 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Rebecca
2,101 votes
10
— Totally Ninja!
80%
All About Eve
1,838 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Notorious
1,690 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Treasure of the Sierra Madre
1,626 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,312 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hustler
1,233 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Dead Man's Shoes
1,206 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Ace in the Hole
739 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch