Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Daryl
6
Followers
0
Following
Leigh, England
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
678
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
82%
Deadpool
112,605 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Guardians of the Galaxy
98,767 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
77,019 votes
7
— Good
85%
Interstellar
75,452 votes
8
— Great
86%
Inception
73,880 votes
5
— Meh
81%
The Avengers
66,940 votes
4
— Poor
78%
Doctor Strange
67,305 votes
3
— Bad
87%
The Matrix
63,500 votes
7
— Good
80%
Logan
62,317 votes
9
— Superb
78%
Avatar
61,661 votes
4
— Poor
84%
Avengers: Infinity War
57,884 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,434 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,842 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,975 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
57,071 votes
2
— Terrible
81%
Iron Man
55,442 votes
5
— Meh
87%
Fight Club
51,232 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
53,854 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Wolf of Wall Street
50,835 votes
9
— Superb
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,605 votes
2
— Terrible
79%
Thor: Ragnarok
50,075 votes
2
— Terrible
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,305 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,762 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,319 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,056 votes
5
— Meh
82%
The Dark Knight Rises
47,476 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
48,040 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,990 votes
3
— Bad
86%
Forrest Gump
45,474 votes
3
— Bad
84%
Django Unchained
45,874 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
43,954 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
44,870 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
48,100 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Inside Out
46,146 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,331 votes
5
— Meh
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,146 votes
7
— Good
84%
Star Wars
42,802 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,257 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,733 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Deadpool 2
42,883 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Back to the Future
40,296 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,140 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,057 votes
5
— Meh
81%
Finding Nemo
40,343 votes
9
— Superb
82%
Up
39,848 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,963 votes
2
— Terrible
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,802 votes
5
— Meh
79%
Edge of Tomorrow
40,100 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,729 votes
4
— Poor
73%
Iron Man 2
41,242 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Iron Man 3
41,083 votes
2
— Terrible
86%
The Empire Strikes Back
37,811 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,430 votes
4
— Poor
71%
Jurassic World
41,283 votes
2
— Terrible
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,353 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,089 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
40,166 votes
2
— Terrible
82%
Toy Story
37,458 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,934 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,791 votes
9
— Superb
1
2
3
10
11
12
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch