trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daryl
VIP
1
follower
Leigh, England
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
133
movies
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
Stand by Me
8,637 votes
8
— Great
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,196 votes
5
— Meh
75%
Jackie Brown
8,119 votes
5
— Meh
77%
Mystic River
7,821 votes
9
— Superb
71%
Rush Hour 2
7,738 votes
5
— Meh
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,686 votes
9
— Superb
69%
Pineapple Express
7,491 votes
6
— Fair
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,486 votes
5
— Meh
76%
The Raid
7,359 votes
6
— Fair
72%
Seven Psychopaths
7,268 votes
3
— Bad
65%
Saw III
7,055 votes
2
— Terrible
64%
xXx
6,242 votes
2
— Terrible
77%
Falling Down
6,096 votes
6
— Fair
73%
Natural Born Killers
5,442 votes
6
— Fair
79%
Kung Fu Hustle
5,300 votes
5
— Meh
81%
Once Upon a Time in America
5,256 votes
8
— Great
79%
Memories of Murder
5,079 votes
9
— Superb
78%
True Romance
4,982 votes
7
— Good
79%
Chinatown
4,859 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Primal Fear
4,782 votes
5
— Meh
72%
Good Time
4,729 votes
5
— Meh
77%
The Raid 2
4,639 votes
8
— Great
76%
Dirty Harry
4,044 votes
8
— Great
82%
The Sting
3,974 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Some Like It Hot
3,877 votes
6
— Fair
76%
Blue Velvet
3,812 votes
9
— Superb
79%
Dog Day Afternoon
3,782 votes
9
— Superb
71%
Irreversible
3,324 votes
9
— Superb
69%
Smokin' Aces
3,264 votes
3
— Bad
73%
Heathers
3,023 votes
3
— Bad
59%
Big Momma's House
2,988 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Dial M for Murder
2,957 votes
7
— Good
78%
Rope
2,843 votes
7
— Good
70%
Blue Ruin
2,652 votes
4
— Poor
50%
A Serbian Film
2,566 votes
5
— Meh
74%
The Guard
2,511 votes
3
— Bad
79%
Rashomon
2,421 votes
4
— Poor
72%
In the Line of Fire
2,366 votes
4
— Poor
74%
The French Connection
2,356 votes
10
— Totally Ninja!
78%
This Is England
2,148 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Double Indemnity
2,128 votes
9
— Superb
76%
Strangers on a Train
2,090 votes
6
— Fair
80%
M
2,065 votes
6
— Fair
70%
Mean Streets
1,973 votes
6
— Fair
74%
Blood Simple
1,918 votes
4
— Poor
83%
Witness for the Prosecution
1,819 votes
7
— Good
44%
The Human Centipede 2 (Full Sequence)
1,762 votes
4
— Poor
77%
A Prophet
1,755 votes
8
— Great
75%
Midnight Express
1,514 votes
7
— Good
76%
The Killing
1,491 votes
9
— Superb
76%
Touch of Evil
1,399 votes
9
— Superb
64%
Kill List
1,380 votes
9
— Superb
78%
In the Heat of the Night
1,373 votes
8
— Great
72%
Sexy Beast
1,340 votes
6
— Fair
71%
Ichi the Killer
1,291 votes
4
— Poor
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,252 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Anatomy of a Murder
1,241 votes
6
— Fair
72%
Assault on Precinct 13
1,189 votes
9
— Superb
74%
Dead Man's Shoes
1,152 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Henry: Portrait of a Serial Killer
1,003 votes
6
— Fair
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup