trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sttz
VIP
9
11
followers
Switzerland
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
84
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Arrival
56,447 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,489 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,671 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,269 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,189 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,289 votes
9
— Superb
77%
Luca
11,354 votes
9
— Superb
72%
Turning Red
9,955 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,511 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,210 votes
9
— Superb
80%
Kiki's Delivery Service
6,484 votes
9
— Superb
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,184 votes
9
— Superb
81%
Castle in the Sky
6,028 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,319 votes
9
— Superb
75%
Roma
4,658 votes
9
— Superb
71%
The French Dispatch
4,351 votes
9
— Superb
81%
Song of the Sea
3,000 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,780 votes
9
— Superb
80%
Whisper of the Heart
2,729 votes
9
— Superb
80%
The Tale of The Princess Kaguya
2,362 votes
9
— Superb
82%
Wolfwalkers
2,351 votes
9
— Superb
81%
Yojimbo
1,804 votes
9
— Superb
80%
Tokyo Godfathers
1,750 votes
9
— Superb
79%
The Breadwinner
1,426 votes
9
— Superb
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,269 votes
9
— Superb
78%
Monster
832 votes
9
— Superb
77%
Like Father, Like Son
758 votes
9
— Superb
80%
Sanjuro
712 votes
9
— Superb
77%
In This Corner of the World
695 votes
9
— Superb
73%
Beyond the Infinite Two Minutes
669 votes
9
— Superb
77%
Our Little Sister
566 votes
9
— Superb
74%
Angel's Egg
483 votes
9
— Superb
80%
The Twilight Samurai
460 votes
9
— Superb
79%
Still Walking
423 votes
9
— Superb
78%
Boy & the World
414 votes
9
— Superb
73%
After the Storm
396 votes
9
— Superb
71%
Secret Sunshine
390 votes
9
— Superb
76%
Mars Express
372 votes
9
— Superb
78%
Hilda and the Mountain King
351 votes
9
— Superb
80%
Dou kyu sei – Classmates
307 votes
9
— Superb
79%
The Legend of Hei
273 votes
9
— Superb
67%
The Third Murder
241 votes
9
— Superb
68%
My Father's Dragon
232 votes
9
— Superb
73%
Bitter Lake
170 votes
9
— Superb
70%
Her Blue Sky
141 votes
9
— Superb
78%
Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena
129 votes
9
— Superb
77%
Linda Linda Linda
118 votes
9
— Superb
78%
Tokyo Twilight
95 votes
9
— Superb
76%
Funan
89 votes
9
— Superb
71%
On-Gaku: Our Sound
71 votes
9
— Superb
73%
The Mourning Forest
71 votes
9
— Superb
82%
The Emperor's Naked Army Marches On
58 votes
9
— Superb
70%
Princess Arete
54 votes
9
— Superb
72%
Calamity
53 votes
9
— Superb
69%
This Magnificent Cake!
51 votes
9
— Superb
70%
Aristocrats
42 votes
9
— Superb
61%
Tamako in Moratorium
40 votes
9
— Superb
63%
Shara
36 votes
9
— Superb
78%
The Castle of Sand
26 votes
9
— Superb
76%
The Portrait Studio
23 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup