trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Subcentral
VIP
11
5
followers
Switzerland
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Prisoners
19,689 votes
8
— Great
80%
About Time
14,505 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Gattaca
10,836 votes
8
— Great
78%
The Broken Circle Breakdown
1,175 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,594 votes
8
— Great
77%
The Body
1,787 votes
7
— Good
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,526 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saving Mr. Banks
5,603 votes
7
— Good
75%
Heidi
412 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,896 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,225 votes
6
— Fair
73%
The Great Gatsby
15,336 votes
7
— Good
73%
Real Steel
12,893 votes
5
— Meh
72%
Dampfnudelblues
229 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,700 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,665 votes
7
— Good
71%
Labyrinth of Lies
622 votes
7
— Good
71%
The Words
1,580 votes
7
— Good
70%
How About Adolf?
415 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Blue Jasmine
4,235 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Filth
3,340 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Hitchcock
2,099 votes
8
— Great
69%
Olympus Has Fallen
12,124 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
White House Down
9,816 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Elysium
19,540 votes
5
— Meh
68%
Little Mountain Boy
22 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Machete
5,151 votes
6
— Fair
67%
Dead Man Down
2,695 votes
6
— Fair
66%
American Ultra
6,613 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Broken City
2,798 votes
6
— Fair
62%
G.I. Joe: Retaliation
7,987 votes
6
— Fair
62%
The American
2,496 votes
5
— Meh
62%
The Transporter Refueled
4,156 votes
5
— Meh
61%
Kill Me Three Times
1,371 votes
5
— Meh
56%
Errors of the Human Body
137 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup