Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
svavar123
0
Followers
3
Following
Akureyri, Northeast
19
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
162
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
112,082 votes
7
— Good
82%
Guardians of the Galaxy
98,352 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
76,611 votes
8
— Great
85%
Interstellar
74,917 votes
7
— Good
86%
Inception
73,513 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,040 votes
3
— Bad
81%
The Avengers
66,657 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
63,177 votes
4
— Poor
80%
Logan
62,096 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,358 votes
7
— Good
64%
Suicide Squad
59,506 votes
4
— Poor
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,223 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,569 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,198 votes
5
— Meh
79%
Captain America: Civil War
56,876 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
55,167 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,481 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
53,642 votes
6
— Fair
79%
John Wick
52,530 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,468 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
50,938 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,530 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,187 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,878 votes
7
— Good
79%
Moana
49,745 votes
5
— Meh
77%
John Wick: Chapter 2
49,248 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,847 votes
6
— Fair
81%
Joker
48,339 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
47,938 votes
5
— Meh
79%
Mad Max: Fury Road
47,846 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,771 votes
5
— Meh
82%
The Dark Knight Rises
47,235 votes
5
— Meh
76%
Black Panther
47,167 votes
6
— Fair
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,040 votes
4
— Poor
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,986 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,951 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,012 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
45,842 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
45,645 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Zootopia
45,331 votes
5
— Meh
86%
Forrest Gump
45,255 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,176 votes
4
— Poor
78%
Captain America: The Winter Soldier
44,994 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
44,638 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,725 votes
5
— Meh
91%
The Shawshank Redemption
43,717 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,052 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,715 votes
4
— Poor
84%
Star Wars
42,652 votes
4
— Poor
77%
Get Out
41,953 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,810 votes
4
— Poor
78%
Kingsman: The Secret Service
41,599 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,535 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,821 votes
5
— Meh
75%
The Hunger Games
40,271 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,120 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,586 votes
5
— Meh
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,575 votes
5
— Meh
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,920 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,884 votes
5
— Meh
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch