trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sweety_C
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
196
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,945 votes
7
— Good
87%
Your Name.
15,010 votes
7
— Good
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,492 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,434 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
7
— Good
84%
Coco
31,698 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,227 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,483 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,226 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,309 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,133 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,529 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,822 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,377 votes
7
— Good
80%
Aladdin
23,028 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,013 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,910 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,550 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,490 votes
7
— Good
80%
Soul
17,746 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,482 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,743 votes
7
— Good
80%
Batman: Under the Red Hood
3,545 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,698 votes
7
— Good
79%
Room
15,898 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,062 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,374 votes
7
— Good
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,726 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,293 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,123 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,855 votes
7
— Good
79%
Weathering with You
3,458 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,042 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,666 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,323 votes
7
— Good
78%
Five Feet Apart
4,115 votes
7
— Good
78%
Call Me by Your Name
10,324 votes
7
— Good
78%
Coraline
11,667 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,227 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,012 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,958 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,946 votes
7
— Good
78%
Justice League Dark: Apokolips War
2,431 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,169 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,874 votes
7
— Good
77%
The Emperor's New Groove
10,546 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,577 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,507 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,107 votes
7
— Good
77%
Flipped
2,622 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,074 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,079 votes
7
— Good
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,281 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,727 votes
7
— Good
76%
Memoirs of a Geisha
3,779 votes
7
— Good
76%
The Death of Superman
2,460 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,950 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,562 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,943 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,445 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup