trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
IneX
1
follower
Switzerland
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
46
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,609 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,950 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,177 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,544 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,141 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,958 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,417 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,679 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,054 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,710 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,299 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,018 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,389 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,715 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,438 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,803 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,729 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,668 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,524 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,464 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Atomic Blonde
18,461 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,711 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,458 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,804 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Die Hard 2
12,878 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Resident Evil
12,650 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Tropic Thunder
12,549 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Game
11,121 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Starship Troopers
10,004 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Scary Movie
9,725 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Signs
8,484 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Enemy of the State
7,710 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Karate Kid
8,302 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Hunt for Red October
7,262 votes
10
— Totally Ninja!
73%
GoldenEye
7,532 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boondock Saints
7,121 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Invisible Guest
6,130 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Lincoln Lawyer
6,131 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Scary Movie 2
6,106 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Bad Santa
5,154 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hackers
4,568 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Braindead
2,289 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Reindeer Games
939 votes
10
— Totally Ninja!
75%
23
281 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Dial Code Santa Claus
134 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Needle Park Baby
41 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup