trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
IneX
1
follower
Switzerland
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
568
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
87%
The Matrix
61,566 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,725 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
56,135 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,505 votes
6
— Fair
65%
Suicide Squad
58,871 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,517 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,714 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,230 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,854 votes
8
— Great
81%
Joker
46,921 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,200 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,150 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,589 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,515 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,201 votes
5
— Meh
76%
Baby Driver
39,824 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,116 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,410 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,635 votes
4
— Poor
75%
The Hunger Games
39,580 votes
3
— Bad
82%
Inglourious Basterds
36,931 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,586 votes
6
— Fair
76%
Ready Player One
36,533 votes
6
— Fair
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,152 votes
5
— Meh
85%
Se7en
34,396 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,279 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,163 votes
5
— Meh
85%
Gladiator
32,653 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,636 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,230 votes
4
— Poor
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,147 votes
5
— Meh
78%
Despicable Me
32,590 votes
6
— Fair
70%
Venom
33,810 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,025 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,552 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,181 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,170 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,214 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,796 votes
6
— Fair
77%
Home Alone
30,689 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,740 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,279 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,564 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,627 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,006 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,680 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,121 votes
6
— Fair
70%
Man of Steel
30,512 votes
6
— Fair
77%
The Hateful Eight
28,068 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,476 votes
6
— Fair
80%
Blade Runner
27,181 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,464 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,290 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,369 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,570 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,536 votes
8
— Great
73%
Cars
26,756 votes
6
— Fair
75%
The Matrix Reloaded
26,244 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,332 votes
7
— Good
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup