trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jonathan Mederos
3
followers
Caracas, Distrito Federal
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
684
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
89%
Renaissance: A Film by Beyoncé
92 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,636 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,946 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,449 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,397 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,885 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,398 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,103 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,628 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,046 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,265 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Interstellar
72,319 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,567 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,918 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,783 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,723 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,025 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,349 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,532 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,747 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,718 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,527 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,568 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
16,899 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,308 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,287 votes
7
— Good
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,693 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,488 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,158 votes
6
— Fair
83%
Green Book
19,127 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,375 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,524 votes
2
— Terrible
82%
Toy Story
36,519 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,568 votes
9
— Superb
82%
Black Mirror
82 votes
8
— Great
82%
Up
38,827 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,167 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,490 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,084 votes
6
— Fair
82%
The Truman Show
28,599 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,782 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,998 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,889 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,652 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Help
10,400 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Disclosure
336 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,311 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,032 votes
3
— Bad
81%
The Sixth Sense
21,216 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,800 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,397 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,621 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,815 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,087 votes
9
— Superb
81%
1917
24,756 votes
8
— Great
81%
CODA
5,574 votes
9
— Superb
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup