trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tai Fu
33
followers
Berlin, Germany
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
354
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,697 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,505 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,796 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,523 votes
6
— Fair
86%
Inception
71,767 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,896 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,582 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,743 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,876 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,515 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,970 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,250 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,531 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,240 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,405 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,114 votes
8
— Great
81%
Joker
46,931 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,386 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,218 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,614 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,166 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,526 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,261 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,602 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,130 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,621 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,472 votes
7
— Good
72%
Thor
39,414 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,183 votes
9
— Superb
82%
Up
38,913 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,131 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,848 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,316 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,354 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,591 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,172 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,745 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,804 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,753 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,669 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,407 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,831 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,791 votes
6
— Fair
71%
World War Z
29,707 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,287 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,106 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,693 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,458 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,074 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,985 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,567 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,899 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,740 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,375 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,343 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,959 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,784 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,579 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup