Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Talon Waters
VIP
5
0
Followers
0
Following
Tracy, California
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Guardians of the Galaxy
98,750 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,422 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,300 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,045 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,472 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,921 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,786 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,989 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,364 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,362 votes
9
— Superb
77%
Wreck-It Ralph
29,007 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,720 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
25,618 votes
9
— Superb
73%
I, Robot
20,945 votes
9
— Superb
69%
Barbie
20,489 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
19,147 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,276 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,233 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
15,333 votes
9
— Superb
72%
The Menu
15,314 votes
9
— Superb
64%
The Purge
13,837 votes
9
— Superb
78%
Coraline
12,261 votes
9
— Superb
70%
The Adam Project
12,119 votes
9
— Superb
77%
Total Recall
12,116 votes
9
— Superb
77%
What We Do in the Shadows
10,521 votes
9
— Superb
66%
No Hard Feelings
9,341 votes
9
— Superb
71%
Liar Liar
9,325 votes
9
— Superb
77%
Godzilla Minus One
7,870 votes
9
— Superb
77%
Mr. Nobody
7,340 votes
9
— Superb
73%
The Croods: A New Age
5,121 votes
9
— Superb
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,526 votes
9
— Superb
66%
Freaky
4,512 votes
9
— Superb
66%
The Invention of Lying
4,391 votes
9
— Superb
74%
The Land Before Time
3,945 votes
9
— Superb
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,538 votes
9
— Superb
73%
Shaolin Soccer
3,159 votes
9
— Superb
60%
Peninsula
3,081 votes
9
— Superb
60%
Senior Year
2,137 votes
9
— Superb
73%
South Park: Post COVID
2,003 votes
9
— Superb
70%
A Boy Called Christmas
1,654 votes
9
— Superb
69%
Pee-wee's Big Adventure
1,292 votes
9
— Superb
73%
Bill Burr: Walk Your Way Out
709 votes
9
— Superb
70%
Jim Jefferies: High n' Dry
266 votes
9
— Superb
67%
Adventures in Public School
182 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch