trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tauan Nascimento Almeida
0
followers
Goiânia, Brazil
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
59
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Godfather: Part II
18,032 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,957 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,693 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,652 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,971 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,288 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,803 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,718 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,445 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,849 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,293 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,729 votes
9
— Superb
84%
Central Station
871 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
49,010 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,719 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,703 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,300 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,039 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,995 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,680 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,287 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,615 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,192 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,990 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,153 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,367 votes
9
— Superb
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,484 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,065 votes
9
— Superb
81%
Castle in the Sky
6,078 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
21,573 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,634 votes
9
— Superb
80%
The Tale of The Princess Kaguya
2,377 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,646 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,405 votes
9
— Superb
78%
Perfect Days
1,577 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,240 votes
9
— Superb
78%
Isle of Dogs
7,853 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,628 votes
9
— Superb
78%
All About My Mother
1,575 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,763 votes
9
— Superb
77%
Past Lives
4,060 votes
9
— Superb
77%
Bacurau
1,790 votes
9
— Superb
77%
Godzilla Minus One
6,742 votes
9
— Superb
77%
Argentina, 1985
1,147 votes
9
— Superb
76%
Raya and the Last Dragon
12,317 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,532 votes
9
— Superb
75%
Aftersun
2,668 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
8,960 votes
9
— Superb
74%
Anatomy of a Fall
4,790 votes
9
— Superb
74%
Minari
3,686 votes
9
— Superb
73%
I, Robot
20,541 votes
9
— Superb
72%
Weekends
106 votes
9
— Superb
72%
Phantom Thread
4,632 votes
9
— Superb
72%
The Lighthouse
8,467 votes
9
— Superb
69%
The Zone of Interest
3,455 votes
9
— Superb
69%
Women Talking
1,387 votes
9
— Superb
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,355 votes
9
— Superb
65%
A Rainy Day in New York
1,901 votes
9
— Superb
63%
The Green Knight
5,902 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup