trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
The Kid
1
follower
Copenhagen, Denmark
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
175
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
80%
Logan
60,785 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,173 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,343 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,517 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,471 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,987 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,684 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Snowpiercer
19,144 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,790 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,112 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,932 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,660 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Nocturnal Animals
14,619 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,514 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
14,053 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
12,929 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,514 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,369 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,530 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Juno
11,208 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,122 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,651 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Machinist
8,873 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bridesmaids
8,844 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,561 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Alice in Wonderland
8,300 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Zoolander
8,086 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,272 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Being John Malkovich
7,107 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Brokeback Mountain
7,105 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Okja
6,498 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Superman
5,924 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Battle Royale
5,861 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Oculus
5,068 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Time in the West
4,859 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Roma
4,672 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Deer Hunter
4,565 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Raging Bull
4,487 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Brazil
4,486 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Seven Samurai
4,420 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Hellraiser
4,359 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Young Frankenstein
4,051 votes
10
— Totally Ninja!
79%
To Kill a Mockingbird
3,929 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Das Boot
3,796 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Modern Times
3,787 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dog Day Afternoon
3,781 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,484 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pi
3,451 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Another Earth
3,389 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Filth
3,347 votes
10
— Totally Ninja!
64%
I'm Thinking of Ending Things
3,311 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Monsters
3,008 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Metropolis
2,970 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Dial M for Murder
2,955 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Amores Perros
2,934 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Suspiria
2,880 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Rope
2,840 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Seventh Seal
2,678 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Eraserhead
2,544 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Frank
2,478 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup