trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TazDevilHockey
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
55
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Prisoners
19,716 votes
8
— Great
64%
The Purge
13,580 votes
8
— Great
70%
The Adam Project
11,788 votes
8
— Great
69%
White House Down
9,822 votes
8
— Great
73%
Cinderella
9,517 votes
8
— Great
73%
One Hundred and One Dalmatians
8,958 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 3
8,720 votes
8
— Great
69%
1408
8,325 votes
8
— Great
74%
Lady and the Tramp
8,010 votes
8
— Great
72%
Pinocchio
8,044 votes
8
— Great
72%
Bambi
7,869 votes
8
— Great
69%
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes
7,833 votes
8
— Great
69%
Black Mirror: Bandersnatch
7,752 votes
8
— Great
71%
Chicken Run
7,339 votes
8
— Great
65%
Jigsaw
7,637 votes
8
— Great
72%
Sleeping Beauty
7,156 votes
8
— Great
73%
The Aristocats
6,868 votes
8
— Great
69%
DodgeBall: A True Underdog Story
6,972 votes
8
— Great
70%
I Am Mother
6,826 votes
8
— Great
74%
Concussion
6,458 votes
8
— Great
71%
Hanna
6,498 votes
8
— Great
70%
Before I Fall
6,375 votes
8
— Great
69%
The Gift
6,375 votes
8
— Great
77%
Planet of the Apes
5,477 votes
8
— Great
77%
The Holdovers
5,332 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,109 votes
8
— Great
74%
Carrie
4,985 votes
8
— Great
76%
Erin Brockovich
4,742 votes
8
— Great
67%
The Longest Yard
4,897 votes
8
— Great
75%
The Lost Boys
4,615 votes
8
— Great
68%
Child's Play
4,416 votes
8
— Great
73%
The Unforgivable
4,151 votes
8
— Great
76%
What's Eating Gilbert Grape
3,943 votes
8
— Great
67%
The Pale Blue Eye
4,207 votes
8
— Great
76%
Thelma & Louise
3,651 votes
8
— Great
61%
The Forever Purge
3,892 votes
8
— Great
77%
JFK
3,271 votes
8
— Great
68%
Luther: The Fallen Sun
3,254 votes
8
— Great
80%
Dial M for Murder
2,950 votes
8
— Great
74%
John Q
3,040 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,829 votes
8
— Great
73%
Suspiria
2,877 votes
8
— Great
74%
Twin Peaks: Fire Walk with Me
2,699 votes
8
— Great
72%
The Good Liar
2,680 votes
8
— Great
75%
The Phantom of the Opera
2,553 votes
8
— Great
81%
Apollo 11
2,360 votes
8
— Great
63%
7500
2,110 votes
8
— Great
64%
All the Old Knives
2,016 votes
8
— Great
75%
Dave Chappelle: The Closer
1,542 votes
8
— Great
66%
Radioactive
1,532 votes
8
— Great
78%
If Anything Happens I Love You
1,344 votes
8
— Great
82%
Ikiru
1,187 votes
8
— Great
68%
Chris Rock: Selective Outrage
969 votes
8
— Great
57%
Horror in the High Desert
190 votes
8
— Great
68%
Tig Notaro: Drawn
73 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup