trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
tcat72
0
followers
Pensacola, FL
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
157
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,550 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,400 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,667 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,362 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,333 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,819 votes
8
— Great
80%
Logan
60,667 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,231 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,554 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,909 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,903 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,826 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,419 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,148 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,755 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,930 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,931 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,333 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,168 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,136 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,541 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,050 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,028 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,227 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,645 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,055 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,300 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,586 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,518 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,004 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,204 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,850 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,182 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,689 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,321 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,950 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,146 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,476 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,682 votes
6
— Fair
75%
Finding Dory
30,382 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,570 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,798 votes
9
— Superb
66%
Justice League
31,604 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,515 votes
6
— Fair
67%
Lucy
29,062 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,948 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,137 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Star Trek Beyond
26,523 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,430 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,552 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,264 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,206 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,162 votes
8
— Great
70%
Minions
24,442 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,176 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,354 votes
9
— Superb
63%
Assassin's Creed
23,418 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,947 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,477 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,218 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup