Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
taylor
VIP
7
14
Followers
1
Following
Newcastle Upon Tyne
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
110
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Guardians of the Galaxy
98,771 votes
9
— Superb
64%
Suicide Squad
59,657 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,436 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,887 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,845 votes
9
— Superb
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,606 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,835 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
50,077 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,912 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,079 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,474 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,821 votes
9
— Superb
78%
Deadpool 2
42,887 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,815 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,803 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,963 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
41,768 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
40,431 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,803 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
37,360 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,937 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,903 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
36,001 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,805 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
34,217 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,105 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,962 votes
9
— Superb
84%
Coco
32,492 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
32,068 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,436 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,915 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,379 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,901 votes
9
— Superb
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,701 votes
9
— Superb
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,185 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,883 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,830 votes
9
— Superb
72%
Shazam!
24,798 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,666 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,607 votes
9
— Superb
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,723 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
20,213 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
19,068 votes
9
— Superb
59%
Wonder Woman 1984
18,535 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,240 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,937 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
17,095 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,059 votes
9
— Superb
67%
Bright
14,826 votes
9
— Superb
76%
Beetlejuice
14,162 votes
9
— Superb
64%
Fifty Shades Darker
13,343 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
12,220 votes
9
— Superb
76%
Onward
12,055 votes
9
— Superb
77%
Luca
11,768 votes
9
— Superb
77%
Lilo & Stitch
11,550 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,378 votes
9
— Superb
72%
The Proposal
11,123 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,791 votes
9
— Superb
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,677 votes
9
— Superb
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,518 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch