trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
tds90
2
followers
London, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
3,637
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
59
60
61
82%
Deadpool
108,851 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,619 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,903 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,684 votes
8
— Great
86%
Inception
71,882 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,499 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,966 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,688 votes
8
— Great
80%
Logan
60,791 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,143 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,232 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,336 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,720 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,020 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,116 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,554 votes
5
— Meh
81%
Iron Man
54,043 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,908 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,817 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,623 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,781 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,957 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,868 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,325 votes
7
— Good
79%
Moana
49,027 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,044 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,860 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,004 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,899 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,256 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,282 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,716 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,582 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,289 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,228 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,669 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
47,161 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,668 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,603 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,517 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,421 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,684 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,136 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,308 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,938 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,566 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,183 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,678 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,249 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,178 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,818 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,244 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
39,520 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,162 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,992 votes
7
— Good
82%
Up
38,960 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,287 votes
5
— Meh
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,769 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,889 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,189 votes
8
— Great
1
2
3
59
60
61
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup