Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Teddy Bear
0
Followers
0
Following
Belgique
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
162
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Gladiator
33,756 votes
8
— Great
84%
Coco
32,372 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,758 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,274 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,875 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,841 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,726 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,170 votes
8
— Great
81%
La Haine
3,745 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,982 votes
8
— Great
81%
The Help
10,630 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,822 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,786 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,657 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,725 votes
8
— Great
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
2,030 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,497 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,877 votes
8
— Great
79%
Dances with Wolves
5,836 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,426 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,810 votes
8
— Great
78%
Lucky Number Slevin
8,094 votes
8
— Great
78%
Two Is a Family
1,906 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
15,133 votes
8
— Great
78%
A Man Called Otto
8,086 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,222 votes
8
— Great
77%
Black Swan
19,010 votes
8
— Great
77%
Falling Down
6,262 votes
8
— Great
77%
The Baker's Wife
75 votes
8
— Great
77%
Donnie Brasco
5,340 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,815 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,332 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,660 votes
8
— Great
76%
Beetlejuice
13,799 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,577 votes
8
— Great
76%
Ask Me If I'm Happy
394 votes
8
— Great
76%
The Others
9,744 votes
8
— Great
76%
Being John Malkovich
7,268 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,562 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,249 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,293 votes
8
— Great
76%
La Vie en Rose
1,303 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,516 votes
8
— Great
76%
Erin Brockovich
4,866 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
22,161 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,069 votes
8
— Great
75%
La Traversée de Paris
149 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
11,168 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,497 votes
8
— Great
75%
The Fly
6,088 votes
8
— Great
75%
Gremlins
11,343 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,878 votes
8
— Great
75%
First They Killed My Father
829 votes
8
— Great
75%
Scream
11,822 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,629 votes
8
— Great
74%
Brave
24,461 votes
8
— Great
74%
War Dogs
19,386 votes
8
— Great
74%
A Fish Called Wanda
3,368 votes
8
— Great
74%
The Intern
16,252 votes
8
— Great
74%
Rounders
3,021 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch