trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TehDoct0r
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
185
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,918 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,655 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,946 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,924 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,529 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,996 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,734 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,810 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,169 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,256 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,147 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,069 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,660 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,366 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,366 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,062 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,892 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,480 votes
8
— Great
81%
Joker
47,038 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,923 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,310 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,631 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,312 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,259 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,694 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,698 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,630 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,960 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,202 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,706 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,280 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,196 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,324 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,075 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,271 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,023 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,693 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,614 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,481 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,116 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,750 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,715 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,790 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,809 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,758 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,114 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,276 votes
9
— Superb
71%
Kong: Skull Island
33,228 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,280 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,805 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,356 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,516 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,707 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,777 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,367 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,331 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,540 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,103 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,239 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup