trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Theodore Kapa
VIP
5
5
followers
Athens, Attica
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
205
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
80%
Inside Out
43,134 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,790 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,076 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,308 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,663 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,281 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,309 votes
8
— Great
77%
Let the Right One In
4,580 votes
8
— Great
77%
Annie Hall
3,943 votes
8
— Great
81%
The Secret in Their Eyes
3,386 votes
8
— Great
78%
Shoplifters
2,810 votes
8
— Great
73%
Timecrimes
2,390 votes
8
— Great
75%
The Conversation
2,033 votes
8
— Great
77%
A Trip to the Moon
1,946 votes
8
— Great
76%
Three Colors: Blue
1,774 votes
8
— Great
79%
Three Colors: Red
1,442 votes
8
— Great
78%
Perfect Days
1,438 votes
8
— Great
74%
Three Days of the Condor
1,475 votes
8
— Great
74%
Three Colors: White
1,245 votes
8
— Great
75%
The African Queen
1,176 votes
8
— Great
78%
Wings of Desire
1,101 votes
8
— Great
68%
Don't Look Now
1,168 votes
8
— Great
71%
The Piano Teacher
1,123 votes
8
— Great
80%
I Am Not Your Negro
1,040 votes
8
— Great
76%
The Holy Mountain
1,002 votes
8
— Great
75%
The Lady Vanishes
940 votes
8
— Great
75%
Sorry We Missed You
903 votes
8
— Great
76%
The Double Life of Véronique
769 votes
8
— Great
73%
The Long Goodbye
754 votes
8
— Great
74%
Peeping Tom
735 votes
8
— Great
77%
Tangerines
697 votes
8
— Great
79%
Nights of Cabiria
613 votes
8
— Great
76%
Taste of Cherry
578 votes
8
— Great
70%
Fallen Leaves
589 votes
8
— Great
77%
Kind Hearts and Coronets
549 votes
8
— Great
77%
Grand Illusion
535 votes
8
— Great
69%
Carnival of Souls
572 votes
8
— Great
71%
The Trial
414 votes
8
— Great
70%
Wendy and Lucy
414 votes
8
— Great
75%
Meshes of the Afternoon
370 votes
8
— Great
78%
A Short Film About Love
354 votes
8
— Great
81%
Where Is The Friend's House?
339 votes
8
— Great
79%
La Notte
339 votes
8
— Great
77%
Scarlet Street
327 votes
8
— Great
76%
All That Heaven Allows
322 votes
8
— Great
77%
A Short Film About Killing
303 votes
8
— Great
75%
I Vitelloni
305 votes
8
— Great
76%
Vagabond
272 votes
8
— Great
77%
Big Deal on Madonna Street
243 votes
8
— Great
72%
Masculin Féminin
249 votes
8
— Great
73%
Irma Vep
246 votes
8
— Great
78%
Alice in the Cities
222 votes
8
— Great
77%
Sans Soleil
218 votes
8
— Great
72%
Metropolitan
224 votes
8
— Great
79%
The King and the Mockingbird
203 votes
8
— Great
72%
The Gospel According to Matthew
208 votes
8
— Great
65%
Broken Blossoms
220 votes
8
— Great
74%
Donkey Skin
196 votes
8
— Great
72%
Pauline at the Beach
197 votes
8
— Great
75%
Chimes at Midnight
190 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup