Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TerjeX
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
311
movies
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
60%
The Virtuoso
1,496 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Appaloosa
1,477 votes
6
— Fair
57%
One for the Money
1,472 votes
8
— Great
65%
Hard Target
1,430 votes
5
— Meh
63%
I Came By
1,411 votes
6
— Fair
64%
Spinning Man
1,405 votes
7
— Good
59%
Midnight in the Switchgrass
1,380 votes
7
— Good
64%
7 Days in Entebbe
1,370 votes
5
— Meh
71%
Gridiron Gang
1,357 votes
7
— Good
72%
Dogman
1,321 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Loving Pablo
1,303 votes
7
— Good
61%
Perfect Stranger
1,291 votes
8
— Great
61%
Fire with Fire
1,282 votes
3
— Bad
67%
After the Sunset
1,244 votes
4
— Poor
70%
In the Fade
1,233 votes
6
— Fair
59%
The Black Dahlia
1,226 votes
2
— Terrible
55%
Striptease
1,211 votes
9
— Superb
72%
Leviathan
1,206 votes
3
— Bad
67%
Everybody Knows
1,157 votes
7
— Good
65%
The Sentinel
1,127 votes
3
— Bad
66%
TransSiberian
1,123 votes
7
— Good
67%
The Pledge
1,117 votes
2
— Terrible
62%
Money Train
1,111 votes
5
— Meh
71%
Presumed Innocent
1,091 votes
8
— Great
68%
SuperFly
1,053 votes
2
— Terrible
65%
The Stranger
1,008 votes
1
— Weak Sauce :(
60%
Gambit
996 votes
6
— Fair
66%
Paradise Highway
988 votes
9
— Superb
62%
The Forger
967 votes
6
— Fair
66%
Hot Summer Nights
949 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Lying and Stealing
946 votes
5
— Meh
64%
Hard Rain
929 votes
4
— Poor
65%
Stockholm
923 votes
5
— Meh
57%
Marlowe
917 votes
3
— Bad
64%
Line of Duty
879 votes
5
— Meh
60%
Good People
871 votes
3
— Bad
70%
Trash
857 votes
6
— Fair
63%
Exit Wounds
836 votes
4
— Poor
67%
Murder at 1600
830 votes
7
— Good
67%
Swimming Pool
815 votes
8
— Great
65%
Blood Ties
805 votes
5
— Meh
62%
True History of the Kelly Gang
788 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Les Misérables
742 votes
8
— Great
64%
Trespass Against Us
739 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Sea of Love
732 votes
6
— Fair
63%
Cassandra's Dream
720 votes
7
— Good
53%
10 Minutes Gone
687 votes
4
— Poor
63%
Let's Go to Prison
644 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
I Am All Girls
615 votes
9
— Superb
62%
Mea Culpa
604 votes
6
— Fair
77%
Le Cercle Rouge
585 votes
4
— Poor
65%
Beast
585 votes
6
— Fair
78%
Better Days
579 votes
7
— Good
63%
The Glimmer Man
564 votes
4
— Poor
63%
Every Secret Thing
527 votes
5
— Meh
62%
In the Electric Mist
524 votes
7
— Good
60%
A Single Shot
524 votes
6
— Fair
49%
The Con Is On
513 votes
5
— Meh
64%
The Air I Breathe
499 votes
1
— Weak Sauce :(
60%
The Takeover
478 votes
4
— Poor
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch