Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tetharion
VIP
10
846
Followers
205
Following
Austria
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
651
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
78%
Avatar
61,690 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,361 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,871 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,795 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,824 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,974 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,250 votes
7
— Good
72%
Thor
40,174 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
34,225 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,479 votes
7
— Good
70%
Venom
34,520 votes
7
— Good
74%
Split
33,221 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,616 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
31,667 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,882 votes
7
— Good
77%
Home Alone
31,328 votes
7
— Good
77%
The Accountant
31,357 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
31,002 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,808 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,471 votes
7
— Good
75%
Gravity
30,310 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,651 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,607 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,167 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
28,329 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
27,364 votes
7
— Good
73%
Cars
27,419 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,767 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,847 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
26,108 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
25,176 votes
7
— Good
76%
300
25,741 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,551 votes
7
— Good
75%
Sing
25,765 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,620 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,635 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,634 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
24,018 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
25,098 votes
7
— Good
74%
Brave
24,524 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
25,676 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,193 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,805 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,664 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,394 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,546 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,496 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,261 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,269 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,852 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,881 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,983 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,852 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,392 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,815 votes
7
— Good
73%
Looper
22,231 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,545 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,092 votes
7
— Good
68%
Ted
22,829 votes
7
— Good
71%
Transformers
22,033 votes
7
— Good
1
2
3
9
10
11
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch