trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
the_guy_with_the_hat
25
followers
Germany
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
108
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,491 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,204 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,786 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,802 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,594 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,640 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,968 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,451 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,217 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,680 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,025 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,513 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,494 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,631 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,708 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,372 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,228 votes
9
— Superb
76%
300
25,039 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,861 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,336 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,284 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,197 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,685 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,533 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,037 votes
9
— Superb
75%
Jumanji
17,077 votes
9
— Superb
73%
American Made
15,846 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,641 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,462 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,031 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,444 votes
9
— Superb
75%
The Founder
14,405 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,452 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,183 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,112 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,111 votes
9
— Superb
78%
Moon
12,859 votes
9
— Superb
71%
Tropic Thunder
12,468 votes
9
— Superb
77%
Beetlejuice
12,202 votes
9
— Superb
72%
Cloud Atlas
11,901 votes
9
— Superb
78%
Coraline
11,581 votes
9
— Superb
68%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,094 votes
9
— Superb
75%
I, Tonya
10,982 votes
9
— Superb
72%
Rango
10,505 votes
9
— Superb
72%
Logan Lucky
10,014 votes
9
— Superb
75%
Molly's Game
9,813 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,795 votes
9
— Superb
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,750 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,528 votes
9
— Superb
70%
Idiocracy
9,458 votes
9
— Superb
74%
From Dusk Till Dawn
9,327 votes
9
— Superb
74%
Mrs. Doubtfire
8,977 votes
9
— Superb
70%
The Ring
8,772 votes
9
— Superb
77%
Contact
8,696 votes
9
— Superb
68%
The Other Guys
8,469 votes
9
— Superb
75%
Jackie Brown
8,069 votes
9
— Superb
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,521 votes
9
— Superb
65%
The Blair Witch Project
7,430 votes
9
— Superb
72%
Sunshine
7,310 votes
9
— Superb
75%
Shot Caller
7,099 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup