Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
The One and Only
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
77,027 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,436 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
55,443 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,912 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
41,242 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
40,431 votes
9
— Superb
82%
Up
39,849 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,373 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,127 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
29,573 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
28,279 votes
9
— Superb
73%
Cars
27,414 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
27,358 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
26,097 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,888 votes
9
— Superb
75%
Sing
25,759 votes
9
— Superb
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,701 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
25,615 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,545 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
23,490 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,255 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,975 votes
9
— Superb
73%
Maleficent
21,480 votes
9
— Superb
65%
Spider-Man 3
21,308 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
21,136 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
21,035 votes
9
— Superb
69%
Barbie
20,507 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,088 votes
9
— Superb
75%
The Lego Batman Movie
17,909 votes
9
— Superb
75%
Jumanji
17,562 votes
9
— Superb
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,537 votes
9
— Superb
73%
Madagascar
17,345 votes
9
— Superb
69%
Black Panther: Wakanda Forever
15,427 votes
9
— Superb
63%
The Hangover Part III
13,808 votes
9
— Superb
67%
Red Notice
13,756 votes
9
— Superb
65%
Shrek the Third
13,714 votes
9
— Superb
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,672 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
12,019 votes
9
— Superb
71%
Ice Age: The Meltdown
11,940 votes
9
— Superb
69%
Daddy's Home
11,655 votes
9
— Superb
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,923 votes
9
— Superb
65%
The Lost City
10,796 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,419 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,330 votes
9
— Superb
76%
Corpse Bride
10,235 votes
9
— Superb
68%
Ice Age: Continental Drift
10,127 votes
9
— Superb
65%
Murder Mystery
9,652 votes
9
— Superb
65%
Grown Ups
9,440 votes
9
— Superb
69%
Goosebumps
8,441 votes
9
— Superb
68%
Just Go with It
8,402 votes
9
— Superb
66%
Night at the Museum: Secret of the Tomb
8,295 votes
9
— Superb
68%
Hitch
8,150 votes
9
— Superb
65%
Scream
7,777 votes
9
— Superb
63%
Grown Ups 2
7,634 votes
9
— Superb
68%
Ace Ventura: When Nature Calls
7,409 votes
9
— Superb
72%
Enchanted
7,222 votes
9
— Superb
70%
Blended
7,156 votes
9
— Superb
70%
The Guardians of the Galaxy Holiday Special
6,510 votes
9
— Superb
64%
The Hustle
6,156 votes
9
— Superb
72%
Clueless
6,120 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch