trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TheFOMOGuy
2
followers
Mumbai
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
885
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
82%
Deadpool
108,656 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,471 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,766 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,481 votes
8
— Great
86%
Inception
71,737 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,548 votes
8
— Great
80%
Logan
60,719 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,041 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,275 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,630 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,501 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,962 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,730 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,510 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,709 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,845 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,218 votes
8
— Great
79%
Moana
48,974 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,981 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,765 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
7
— Good
81%
Joker
46,911 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,630 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,311 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
5
— Meh
84%
Django Unchained
44,595 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,581 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,500 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,361 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,158 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,096 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,569 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,819 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,405 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,173 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,919 votes
8
— Great
79%
Dune
36,505 votes
6
— Fair
76%
Ready Player One
36,524 votes
5
— Meh
85%
Se7en
34,386 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,998 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,304 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,340 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,671 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,246 votes
7
— Good
84%
Coco
31,624 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,141 votes
7
— Good
70%
Venom
33,807 votes
6
— Fair
77%
Blade Runner 2049
32,019 votes
8
— Great
74%
Split
32,547 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,176 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,165 votes
6
— Fair
79%
Shrek
30,296 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,562 votes
4
— Poor
75%
Dunkirk
30,409 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,002 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,620 votes
3
— Bad
73%
Ant-Man and the Wasp
30,119 votes
6
— Fair
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup