trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andreas Stenlund
VIP
6
378
followers
Sweden
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,839
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
29
30
31
82%
Deadpool
108,691 votes
5
— Meh
83%
Guardians of the Galaxy
96,501 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,791 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,513 votes
7
— Good
86%
Inception
71,762 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,895 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,426 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,579 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,737 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,070 votes
6
— Fair
65%
Suicide Squad
58,876 votes
4
— Poor
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,648 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,515 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
56,146 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,983 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,041 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,744 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,245 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,529 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,238 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,997 votes
7
— Good
79%
Moana
48,986 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,403 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,213 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,112 votes
7
— Good
81%
Joker
46,929 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,654 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,483 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,373 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,371 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,231 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,215 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,791 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,833 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,652 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,612 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,523 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,263 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,164 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,891 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,524 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,600 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,202 votes
4
— Poor
81%
Batman Begins
42,128 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,873 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
6
— Fair
77%
Get Out
41,114 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,774 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,641 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,621 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,586 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,371 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,266 votes
5
— Meh
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,943 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,832 votes
8
— Great
1
2
3
29
30
31
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup