trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
thehalfman
43
followers
Omicron Persei 8
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
152
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
65,794 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,127 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,449 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,191 votes
7
— Good
74%
Split
32,506 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,604 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,080 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,229 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,637 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,210 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,520 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,194 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,422 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,298 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,819 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,652 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,158 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,317 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,742 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,011 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,171 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,573 votes
7
— Good
76%
Watchmen
20,939 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,931 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,737 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,613 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
18,889 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
18,808 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,530 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,865 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,878 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,297 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,438 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,167 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,373 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
16,868 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,211 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,668 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,682 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,219 votes
7
— Good
80%
About Time
14,492 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,804 votes
7
— Good
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,520 votes
7
— Good
75%
Love Actually
12,818 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,056 votes
7
— Good
74%
Batman
12,123 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,683 votes
7
— Good
69%
Cloverfield
12,248 votes
7
— Good
64%
The Interview
12,515 votes
7
— Good
69%
Happy Death Day
11,708 votes
7
— Good
74%
Doctor Sleep
10,300 votes
7
— Good
73%
Crazy Rich Asians
10,352 votes
7
— Good
71%
Cinderella
10,449 votes
7
— Good
70%
Insidious
10,374 votes
7
— Good
76%
Darkest Hour
9,967 votes
7
— Good
72%
Flight
9,883 votes
7
— Good
74%
Rocketman
9,619 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup