Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheMadnessKing
0
Followers
0
Following
New York
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
81
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
50,838 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,192 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,691 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,833 votes
7
— Good
88%
The Godfather
29,136 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,525 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,681 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
19,607 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,310 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,787 votes
7
— Good
72%
The Menu
15,127 votes
7
— Good
69%
Black Panther: Wakanda Forever
15,316 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,479 votes
7
— Good
74%
The Devil Wears Prada
13,602 votes
7
— Good
73%
Troy
12,920 votes
7
— Good
69%
The Huntsman: Winter's War
11,586 votes
7
— Good
66%
The King's Man
10,900 votes
7
— Good
61%
The Marvels
9,112 votes
7
— Good
69%
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes
8,532 votes
7
— Good
72%
Eyes Wide Shut
7,825 votes
7
— Good
66%
Knight and Day
7,556 votes
7
— Good
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,451 votes
7
— Good
77%
Moulin Rouge!
6,810 votes
7
— Good
75%
Begin Again
6,364 votes
7
— Good
72%
Insomnia
6,499 votes
7
— Good
66%
A Haunting in Venice
6,392 votes
7
— Good
67%
The Other Woman
6,226 votes
7
— Good
67%
The House
5,479 votes
7
— Good
66%
What Women Want
5,270 votes
7
— Good
77%
Past Lives
4,365 votes
7
— Good
72%
The Vow
4,344 votes
7
— Good
73%
The Time Traveler's Wife
4,291 votes
7
— Good
71%
Margin Call
4,123 votes
7
— Good
61%
The Bounty Hunter
4,289 votes
7
— Good
69%
Despicable Me 4
3,177 votes
7
— Good
65%
The Mother
3,221 votes
7
— Good
66%
The Interpreter
1,843 votes
7
— Good
75%
Bāhubali: The Beginning
1,619 votes
7
— Good
73%
Reign Over Me
1,500 votes
7
— Good
63%
Maestro
1,580 votes
7
— Good
59%
Falling for Christmas
1,443 votes
7
— Good
70%
Love at First Sight
1,302 votes
7
— Good
74%
You're Not You
1,022 votes
7
— Good
79%
Bajrangi Bhaijaan
978 votes
7
— Good
60%
Persuasion
996 votes
7
— Good
65%
Love Again
902 votes
7
— Good
64%
The Rewrite
898 votes
7
— Good
75%
Rang De Basanti
728 votes
7
— Good
77%
Kal Ho Naa Ho
683 votes
7
— Good
78%
Chak De! India
630 votes
7
— Good
58%
A Nice Girl Like You
699 votes
7
— Good
76%
Ne Zha
584 votes
7
— Good
76%
Jab We Met
567 votes
7
— Good
64%
Eiffel
615 votes
7
— Good
74%
Sanju
565 votes
7
— Good
77%
OMG: Oh My God!
539 votes
7
— Good
60%
Dhoom 3
583 votes
7
— Good
66%
Dhoom 2
524 votes
7
— Good
76%
Kantara
432 votes
7
— Good
69%
Don 2
432 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch