trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Theo Queiroz
3
followers
Portugal
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,778 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,497 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,727 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,638 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,714 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,228 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
8
— Great
79%
Dune
36,519 votes
6
— Fair
85%
Parasite
34,006 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,182 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,341 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,430 votes
6
— Fair
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,419 votes
6
— Fair
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,481 votes
5
— Meh
70%
Don't Look Up
19,511 votes
6
— Fair
74%
No Time to Die
18,058 votes
6
— Fair
65%
Eternals
19,137 votes
4
— Poor
59%
Wonder Woman 1984
18,221 votes
4
— Poor
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,052 votes
4
— Poor
63%
Dark Phoenix
17,070 votes
3
— Bad
61%
The Matrix Resurrections
16,387 votes
3
— Bad
73%
A Quiet Place Part II
13,805 votes
6
— Fair
80%
Dallas Buyers Club
13,147 votes
9
— Superb
69%
The Tomorrow War
13,454 votes
5
— Meh
73%
Lady Bird
12,707 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,211 votes
7
— Good
67%
Nope
12,359 votes
6
— Fair
70%
The Adam Project
11,787 votes
6
— Fair
63%
Mortal Kombat
12,153 votes
3
— Bad
68%
The Northman
11,063 votes
8
— Great
71%
The Old Guard
10,649 votes
7
— Good
61%
Army of the Dead
9,744 votes
4
— Poor
67%
47 Ronin
8,840 votes
5
— Meh
61%
The Cloverfield Paradox
9,028 votes
3
— Bad
61%
Old
8,997 votes
5
— Meh
72%
Finch
8,046 votes
6
— Fair
76%
The Whale
7,748 votes
7
— Good
77%
All Quiet on the Western Front
7,648 votes
8
— Great
68%
Overlord
7,616 votes
6
— Fair
72%
Sunshine
7,345 votes
8
— Great
72%
Enchanted
7,076 votes
7
— Good
68%
Evil Dead
7,199 votes
4
— Poor
69%
Barbarian
7,041 votes
7
— Good
77%
Godzilla Minus One
6,408 votes
8
— Great
69%
Nightmare Alley
6,378 votes
7
— Good
81%
CODA
5,586 votes
9
— Superb
59%
Fantasy Island
6,029 votes
2
— Terrible
67%
The Power of the Dog
5,518 votes
9
— Superb
64%
Chaos Walking
5,576 votes
3
— Bad
56%
Resident Evil: Welcome to Raccoon City
5,470 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
News of the World
4,778 votes
7
— Good
77%
Sound of Metal
4,571 votes
7
— Good
65%
Unhinged
4,936 votes
2
— Terrible
69%
Licorice Pizza
4,407 votes
7
— Good
69%
Fresh
3,553 votes
7
— Good
71%
The King of Staten Island
3,295 votes
7
— Good
72%
Belfast
2,940 votes
8
— Great
62%
Ghosts of Girlfriends Past
2,616 votes
4
— Poor
62%
Lost in Space
2,229 votes
5
— Meh
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup