trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Žilvinas Karpavičius
0
followers
Vievis
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
294
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
90%
Leading to War
1 vote
9
— Superb
88%
The Godfather
28,444 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,566 votes
7
— Good
86%
Life Is Beautiful
11,087 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,477 votes
8
— Great
86%
Inception
71,749 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,151 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,548 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,496 votes
9
— Superb
85%
For Sama
512 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,396 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,100 votes
6
— Fair
85%
The Silence of the Lambs
28,627 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,005 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,821 votes
8
— Great
84%
Coco
31,628 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,358 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,251 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,666 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,190 votes
6
— Fair
83%
Green Book
19,175 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,586 votes
8
— Great
82%
Up
38,907 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,152 votes
7
— Good
82%
Deontay Wilder vs. Tyson Fury II
10 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,690 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Floyd Mayweather Jr. vs Conor McGregor
16 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,056 votes
6
— Fair
81%
Paths of Glory
2,782 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,829 votes
7
— Good
81%
The Father
5,894 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,712 votes
4
— Poor
81%
They Shall Not Grow Old
2,051 votes
8
— Great
81%
Joker
46,921 votes
6
— Fair
81%
1917
24,820 votes
7
— Good
81%
Akira
8,546 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
81%
A Billion Lives
146 votes
6
— Fair
81%
The Pursuit of Happyness
12,745 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
21,316 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,863 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,940 votes
6
— Fair
80%
Citizenfour
3,788 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,680 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,640 votes
5
— Meh
79%
Inside Job
2,924 votes
8
— Great
79%
Inside Out 2
1,544 votes
6
— Fair
79%
Dune
36,517 votes
5
— Meh
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,711 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,230 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,777 votes
6
— Fair
78%
Only the Brave
4,846 votes
7
— Good
78%
Coraline
11,638 votes
6
— Fair
78%
The Blind Side
10,141 votes
8
— Great
78%
Honeyland
666 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,163 votes
5
— Meh
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,935 votes
7
— Good
78%
Seaspiracy
1,148 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,881 votes
6
— Fair
78%
Dragon Ball Super: Broly
3,061 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup