trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kieran Diver
VIP
1
follower
Southend-on-Sea, UK
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
116
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,389 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,690 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,748 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,583 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,858 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,272 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,541 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,568 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,222 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,184 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,357 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,554 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,199 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,403 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,279 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,261 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,202 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
24,895 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,779 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,304 votes
9
— Superb
77%
Sully
20,386 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,656 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,738 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,864 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,556 votes
9
— Superb
75%
Jumanji
17,094 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,410 votes
9
— Superb
75%
Upgrade
15,201 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,792 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,462 votes
9
— Superb
78%
Predator
13,846 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,675 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,889 votes
9
— Superb
77%
Lilo & Stitch
11,188 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,136 votes
9
— Superb
78%
Training Day
9,997 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
9,963 votes
9
— Superb
73%
8 Mile
9,990 votes
9
— Superb
76%
The Others
9,456 votes
9
— Superb
77%
First Blood
8,857 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,716 votes
9
— Superb
73%
One Hundred and One Dalmatians
8,937 votes
9
— Superb
74%
A Nightmare on Elm Street
7,844 votes
9
— Superb
76%
The Whale
7,705 votes
9
— Superb
75%
Matilda
7,793 votes
9
— Superb
72%
Bambi
7,847 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,274 votes
9
— Superb
76%
50/50
7,656 votes
9
— Superb
68%
Enemy
7,613 votes
9
— Superb
65%
The Blair Witch Project
7,443 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,480 votes
9
— Superb
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,547 votes
9
— Superb
73%
The Evil Dead
6,687 votes
9
— Superb
76%
Goldfinger
6,044 votes
9
— Superb
73%
Brother Bear
6,139 votes
9
— Superb
71%
Vice
6,096 votes
9
— Superb
70%
Phone Booth
5,987 votes
9
— Superb
71%
Rocky III
5,878 votes
9
— Superb
68%
White Chicks
5,932 votes
9
— Superb
73%
From Russia with Love
5,220 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup