trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ben
VIP
10
4
followers
Germany
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
47
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,634 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,395 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,045 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,895 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,307 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,522 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,235 votes
8
— Great
81%
Casino
9,556 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,682 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,432 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,130 votes
8
— Great
80%
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu
424 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,443 votes
8
— Great
80%
KONOSUBA – God's blessing on this wonderful world! Legend of Crimson
700 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,127 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,983 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,889 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,334 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,828 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,422 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,020 votes
8
— Great
74%
The Foreigner
9,958 votes
8
— Great
74%
American Factory
1,234 votes
8
— Great
73%
Going in Style
11,988 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,451 votes
8
— Great
73%
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 On the Other Side of Love and Hate
131 votes
8
— Great
73%
Psycho-Pass: The Movie
525 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,402 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,517 votes
8
— Great
72%
Next Gen
2,122 votes
8
— Great
72%
The Transporter
9,799 votes
8
— Great
71%
Hunter x Hunter: Phantom Rouge
454 votes
8
— Great
70%
PERSONA3 THE MOVIE #1 Spring of Birth
145 votes
8
— Great
70%
22 Bullets
1,664 votes
8
— Great
69%
Ocean's Twelve
12,445 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,204 votes
8
— Great
69%
Burn After Reading
7,081 votes
8
— Great
69%
Olympus Has Fallen
12,116 votes
8
— Great
69%
Flavors of Youth
761 votes
8
— Great
68%
The World Is Not Enough
5,443 votes
8
— Great
66%
Mad Max Beyond Thunderdome
5,152 votes
8
— Great
65%
A Million Ways to Die in the West
10,404 votes
8
— Great
65%
Hummingbird
3,010 votes
8
— Great
64%
Hitman
5,987 votes
8
— Great
62%
The Pink Panther
2,768 votes
8
— Great
61%
You Don't Choose Your Family
104 votes
8
— Great
61%
Werner - Eat my dust
153 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup