trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thiago Mesquita
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
721
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
80%
Logan
60,809 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,203 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,175 votes
9
— Superb
79%
Room
15,897 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,524 votes
8
— Great
79%
Love, Simon
7,755 votes
5
— Meh
79%
No Country for Old Men
19,538 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,435 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War
622 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,229 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Apollo 13
9,856 votes
8
— Great
79%
Front of the Class
266 votes
9
— Superb
79%
Her
23,227 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Few Good Men
6,664 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,724 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,945 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,114 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,043 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,571 votes
9
— Superb
78%
Clouds
865 votes
9
— Superb
78%
Blood Diamond
11,474 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,155 votes
7
— Good
78%
Almost Famous
5,647 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,509 votes
10
— Totally Ninja!
78%
American Gangster
8,886 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,959 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,897 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Man on Fire
9,145 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,719 votes
8
— Great
78%
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You
191 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,495 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,062 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,842 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Walk the Line
5,119 votes
7
— Good
78%
A Man Called Otto
7,723 votes
9
— Superb
78%
Straight Outta Compton
10,364 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,201 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,868 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,640 votes
7
— Good
77%
Enemy at the Gates
6,166 votes
7
— Good
77%
Falling Down
6,096 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,309 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,742 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mystic River
7,822 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,143 votes
7
— Good
77%
Law Abiding Citizen
9,560 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
18,831 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Instant Family
8,122 votes
9
— Superb
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,702 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,617 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
18,845 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,110 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,504 votes
8
— Great
77%
Hero
3,357 votes
7
— Good
77%
All Quiet on the Western Front
7,671 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,847 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,961 votes
9
— Superb
77%
Boogie Nights
4,839 votes
6
— Fair
77%
Inside Man
9,895 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,696 votes
8
— Great
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup