Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Thibault Molleman
VIP
8
3
Followers
3
Following
Belgium
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Captain America: Civil War
56,937 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,234 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,291 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,988 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,079 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,378 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,996 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,754 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,976 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,796 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,929 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
36,411 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,303 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
34,139 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,342 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,758 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,783 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,822 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
25,172 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,210 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,817 votes
8
— Great
74%
The Intern
16,263 votes
8
— Great
64%
The Interview
12,765 votes
8
— Great
65%
Neighbors 2: Sorority Rising
12,452 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,316 votes
8
— Great
74%
We Are Legion: The Story of the Hacktivists
738 votes
8
— Great
80%
Women Don't Cycle
1 vote
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch