trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thufir
VIP
2
0
followers
Kitchener, Ontario
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
60,032 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,621 votes
6
— Fair
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,622 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,087 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,491 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,430 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
26,740 votes
6
— Fair
73%
Free Guy
23,415 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,647 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,970 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,854 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,547 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
17,214 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,272 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 4
16,400 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Uncharted
16,063 votes
8
— Great
75%
Elf
14,563 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Quantum of Solace
13,937 votes
10
— Totally Ninja!
64%
RoboCop
13,371 votes
6
— Fair
73%
The Beekeeper
12,064 votes
8
— Great
67%
Nope
12,347 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,176 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,727 votes
7
— Good
77%
Contact
8,721 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 3
8,711 votes
8
— Great
72%
The Secret Life of Pets 2
8,134 votes
7
— Good
66%
Zoolander
8,073 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Shazam! Fury of the Gods
8,158 votes
7
— Good
79%
The Hunt for Red October
7,252 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Eye in the Sky
7,366 votes
7
— Good
62%
G.I. Joe: Retaliation
7,989 votes
6
— Fair
71%
Safe House
7,288 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Burn After Reading
7,096 votes
9
— Superb
67%
Fall
6,266 votes
9
— Superb
71%
Saltburn
6,048 votes
8
— Great
69%
Plane
6,073 votes
7
— Good
70%
Violent Night
5,977 votes
8
— Great
72%
Sisu
5,416 votes
7
— Good
71%
You've Got Mail
5,136 votes
8
— Great
68%
The Family
4,972 votes
7
— Good
69%
Three Thousand Years of Longing
4,024 votes
7
— Good
63%
Hypnotic
4,180 votes
5
— Meh
74%
21 Grams
3,786 votes
8
— Great
57%
Escape Plan 2: Hades
4,335 votes
5
— Meh
69%
Abigail
3,468 votes
2
— Terrible
75%
National Lampoon's Vacation
3,202 votes
6
— Fair
70%
To Catch a Killer
3,186 votes
8
— Great
57%
Spiderhead
3,521 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Ricky Stanicky
3,038 votes
6
— Fair
67%
Kandahar
2,936 votes
6
— Fair
63%
Survivor
2,952 votes
6
— Fair
64%
Freelance
2,832 votes
6
— Fair
62%
Retribution
2,776 votes
7
— Good
69%
Ransom
2,410 votes
8
— Great
67%
G.I. Jane
2,293 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Silent Night
2,337 votes
1
— Weak Sauce :(
62%
57 Seconds
1,804 votes
7
— Good
70%
Black Butterfly
1,601 votes
7
— Good
66%
Damaged
1,547 votes
6
— Fair
68%
The Wrath of Becky
1,462 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup