trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ricardo Navarro
0
followers
Alajuela
57
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
305
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,674 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,487 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,780 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,500 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,751 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,416 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,885 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,566 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,727 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,058 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,137 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,282 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,639 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,961 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,030 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,507 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,974 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,872 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,519 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,715 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,233 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,857 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,811 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,228 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,981 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
48,989 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,779 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,392 votes
7
— Good
81%
Joker
46,921 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,822 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,208 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,203 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,343 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,222 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,153 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,605 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,107 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,591 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,477 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,365 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,648 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,866 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,258 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,869 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,515 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,117 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,763 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,578 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,467 votes
9
— Superb
82%
Up
38,908 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,256 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,824 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,071 votes
8
— Great
79%
Dune
36,520 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,942 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,533 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,047 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,007 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup