trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Timan Rebel
3
followers
Amsterdam
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
102
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
92%
Breaking Bad
97,768 votes
9
— Superb
91%
Band of Brothers
16,596 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Sopranos
15,265 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Firefly
17,634 votes
8
— Great
89%
Game of Thrones
131,633 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Sherlock
47,300 votes
7
— Good
88%
Battlestar Galactica
14,156 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Star Trek: The Next Generation
8,310 votes
8
— Great
87%
Stargate SG-1
9,197 votes
7
— Good
87%
Doctor Who
18,727 votes
8
— Great
86%
Six Feet Under
5,500 votes
9
— Superb
86%
Fargo
15,446 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Fringe
23,448 votes
9
— Superb
85%
Seinfeld
12,219 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Expanse
13,046 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Rome
6,808 votes
8
— Great
85%
House
30,057 votes
7
— Good
85%
Mad Men
11,338 votes
8
— Great
85%
The Bridge
2,748 votes
9
— Superb
85%
The X-Files
12,164 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Justified
6,442 votes
8
— Great
85%
True Detective
21,194 votes
9
— Superb
85%
Buffy the Vampire Slayer
9,129 votes
8
— Great
85%
Mr. Robot
26,792 votes
10
— Totally Ninja!
84%
South Park
19,294 votes
9
— Superb
84%
House of Cards
24,278 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Hannibal
15,115 votes
8
— Great
84%
Vikings
25,581 votes
9
— Superb
84%
Spartacus
11,422 votes
7
— Good
84%
Dexter
39,145 votes
7
— Good
84%
Person of Interest
16,149 votes
9
— Superb
84%
Stargate Atlantis
6,534 votes
8
— Great
84%
Suits
24,347 votes
9
— Superb
84%
Silicon Valley
15,152 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Banshee
7,529 votes
6
— Fair
83%
The Americans
8,952 votes
9
— Superb
83%
White Collar
10,088 votes
7
— Good
82%
The Simpsons
22,761 votes
9
— Superb
82%
Billions
5,466 votes
8
— Great
82%
Chuck
12,412 votes
6
— Fair
82%
Californication
11,277 votes
7
— Good
82%
Homeland
24,495 votes
9
— Superb
82%
The Killing
5,873 votes
10
— Totally Ninja!
82%
24
11,256 votes
8
— Great
81%
The Leftovers
7,801 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Entourage
6,076 votes
9
— Superb
81%
Unforgotten
743 votes
8
— Great
81%
Lost
32,862 votes
8
— Great
81%
Penny Dreadful
8,306 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ray Donovan
5,642 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Star Trek: Voyager
5,389 votes
7
— Good
80%
Victoria
1,156 votes
8
— Great
80%
Stargate Universe
4,892 votes
9
— Superb
80%
The Blacklist
17,848 votes
8
— Great
80%
The Young Pope
2,047 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Elementary
12,607 votes
9
— Superb
79%
The Walking Dead
65,960 votes
9
— Superb
79%
The Big Bang Theory
61,200 votes
7
— Good
79%
American Horror Story
19,264 votes
7
— Good
79%
Grimm
10,381 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup