trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tito
2
followers
Brazil
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
71
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,643 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,921 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,877 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,175 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,576 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,012 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,937 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,785 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,630 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,652 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,699 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,830 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,272 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,698 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,437 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,827 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,561 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,572 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,617 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,984 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,999 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,406 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,752 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,200 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,274 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,757 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,693 votes
8
— Great
77%
Fury
18,910 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,966 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,071 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,893 votes
8
— Great
67%
Hancock
16,033 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,663 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,522 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,836 votes
8
— Great
70%
The Da Vinci Code
15,158 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,061 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,640 votes
8
— Great
68%
The Day After Tomorrow
14,813 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,161 votes
8
— Great
63%
Pixels
14,808 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,032 votes
8
— Great
71%
Nerve
12,672 votes
8
— Great
71%
The Book of Eli
12,490 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,230 votes
8
— Great
69%
Wanted
11,865 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,949 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
9,996 votes
8
— Great
65%
Jumper
9,885 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,119 votes
8
— Great
76%
Stardust
8,009 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,723 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,441 votes
8
— Great
69%
Project X
7,887 votes
8
— Great
79%
Platoon
7,200 votes
8
— Great
69%
Pineapple Express
7,490 votes
8
— Great
65%
Jack the Giant Slayer
5,936 votes
8
— Great
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,383 votes
8
— Great
60%
Pompeii
5,809 votes
8
— Great
65%
Paper Towns
5,261 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup