trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Clitus Skipwith
1
follower
Milwaukee, Wisconsin
73
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
310
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
80%
Logan
60,719 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,042 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,847 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,632 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,315 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,596 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,361 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,097 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,930 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,505 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,145 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,040 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,156 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,141 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,165 votes
7
— Good
84%
Alien
27,292 votes
6
— Fair
76%
The Batman
26,332 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,580 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,802 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
23,987 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,947 votes
6
— Fair
81%
Oppenheimer
21,304 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,053 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,477 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,280 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,069 votes
9
— Superb
77%
Wind River
14,680 votes
9
— Superb
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,878 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Bright
14,678 votes
9
— Superb
65%
Black Adam
14,103 votes
9
— Superb
73%
The Beekeeper
12,084 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
12,572 votes
8
— Great
68%
Salt
11,953 votes
9
— Superb
66%
The Flash
11,274 votes
9
— Superb
71%
The Old Guard
10,649 votes
9
— Superb
66%
Bloodshot
10,628 votes
7
— Good
74%
The Foreigner
9,969 votes
9
— Superb
77%
Law Abiding Citizen
9,543 votes
8
— Great
65%
Death on the Nile
9,563 votes
8
— Great
71%
The Black Phone
8,824 votes
7
— Good
61%
Moonfall
9,477 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Wonka
8,541 votes
8
— Great
62%
R.I.P.D.
8,922 votes
7
— Good
69%
Sleepless
8,347 votes
8
— Great
61%
The Marvels
8,548 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Transformers: Rise of the Beasts
7,960 votes
8
— Great
69%
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes
7,822 votes
8
— Great
71%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,624 votes
6
— Fair
63%
Aquaman and the Lost Kingdom
7,992 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Unforgiven
6,978 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Sonic the Hedgehog 2
7,459 votes
6
— Fair
63%
AVP: Alien vs. Predator
7,815 votes
9
— Superb
67%
Road House
7,169 votes
9
— Superb
66%
Smile
7,017 votes
7
— Good
66%
The Killer
6,765 votes
4
— Poor
62%
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
6,812 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup