trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tom Finlayson
18
followers
The Home of Police Boxes and Consulting Detectives
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
30
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
The Dark Knight Rises
46,259 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,154 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,401 votes
8
— Great
72%
Thor
39,442 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,160 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,290 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,755 votes
8
— Great
74%
Brave
24,114 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,341 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,621 votes
8
— Great
68%
Ted
22,388 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,998 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,667 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,766 votes
8
— Great
75%
Saw
14,294 votes
8
— Great
71%
American Pie
12,817 votes
8
— Great
69%
Wanted
11,862 votes
8
— Great
76%
The Illusionist
9,673 votes
8
— Great
73%
The Adventures of Tintin
9,600 votes
8
— Great
64%
Sucker Punch
9,057 votes
8
— Great
68%
The A-Team
8,708 votes
8
— Great
66%
Date Night
5,130 votes
8
— Great
53%
Spring Breakers
5,065 votes
8
— Great
74%
Arthur Christmas
4,076 votes
8
— Great
69%
Attack the Block
4,039 votes
8
— Great
69%
Seeking a Friend for the End of the World
3,741 votes
8
— Great
67%
The Losers
3,749 votes
8
— Great
61%
The Zero Theorem
2,394 votes
8
— Great
67%
Marvel One-Shot: The Consultant
2,127 votes
8
— Great
53%
The Spirit
1,602 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup