trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Elliot
VIP
11
8
followers
Devon, UK
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,583 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,027 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,083 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,951 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,380 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,978 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,324 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,740 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,206 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
The Lion King
37,287 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,930 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,479 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,500 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,540 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,109 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,615 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,845 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,172 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,512 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,431 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,361 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,570 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,609 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,362 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,068 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,162 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,389 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
24,920 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,086 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,147 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,316 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,426 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,219 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,610 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,148 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,282 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,190 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,414 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,566 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,450 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,936 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Snatch
17,944 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,129 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,409 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,865 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Top Gun
17,000 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Spotlight
16,058 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Men in Black 3
16,857 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Mission: Impossible
16,173 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,388 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,215 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,560 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Cars 2
15,264 votes
10
— Totally Ninja!
76%
28 Days Later
14,044 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,456 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,606 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Terminal
12,618 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,438 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Olympus Has Fallen
12,094 votes
1
— Weak Sauce :(
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup