Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Trakt
1
Follower
0
Following
London, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
81
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Doctor Strange
67,334 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,861 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,977 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,278 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,821 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,376 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,959 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,718 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,397 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,346 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,599 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,475 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,604 votes
8
— Great
76%
The Hangover
28,295 votes
8
— Great
83%
Memento
26,676 votes
8
— Great
76%
300
25,741 votes
8
— Great
81%
1917
25,531 votes
8
— Great
77%
La La Land
25,440 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,808 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
24,025 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
23,500 votes
8
— Great
68%
Ted
22,830 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,730 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,235 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,927 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,459 votes
8
— Great
65%
Spider-Man 3
21,313 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
21,305 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,097 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
21,056 votes
8
— Great
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,371 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
20,208 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
20,111 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,951 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
17,257 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,197 votes
8
— Great
73%
American Made
16,108 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
16,084 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,886 votes
8
— Great
68%
Men in Black II
15,754 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,744 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,628 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,357 votes
8
— Great
72%
The Menu
15,346 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
15,192 votes
8
— Great
70%
Bruce Almighty
14,455 votes
8
— Great
73%
The Simpsons Movie
13,695 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,964 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,823 votes
8
— Great
65%
Neighbors 2: Sorority Rising
12,464 votes
8
— Great
69%
Wanted
12,069 votes
8
— Great
79%
The Game
11,451 votes
8
— Great
65%
The Dictator
11,251 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,210 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,622 votes
8
— Great
71%
The Fall Guy
10,551 votes
8
— Great
71%
Tag
10,544 votes
8
— Great
71%
Paul
10,402 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
10,125 votes
8
— Great
70%
Idiocracy
9,990 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch