trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
tree
5
followers
Prague, Czech Republic
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
136
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
79%
John Wick
50,991 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,995 votes
8
— Great
81%
Joker
46,674 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,922 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,426 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,152 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,795 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,590 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,506 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,540 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,966 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,434 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,643 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,814 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,291 votes
8
— Great
73%
Looper
21,728 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,632 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,653 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,413 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,382 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,217 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,045 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,847 votes
8
— Great
77%
Fury
18,802 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,709 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,649 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,300 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,900 votes
8
— Great
78%
Moon
12,856 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,791 votes
8
— Great
69%
The Platform
10,484 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,201 votes
8
— Great
72%
Flight
9,872 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,870 votes
8
— Great
70%
Swiss Army Man
7,790 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,670 votes
8
— Great
68%
Enemy
7,594 votes
8
— Great
72%
Seven Psychopaths
7,237 votes
8
— Great
77%
Mr. Nobody
7,181 votes
8
— Great
76%
End of Watch
6,632 votes
8
— Great
70%
Tinker Tailor Soldier Spy
4,851 votes
8
— Great
71%
Side Effects
4,832 votes
8
— Great
71%
The Fountain
4,546 votes
8
— Great
72%
Desperado
4,438 votes
8
— Great
62%
The Signal
4,322 votes
8
— Great
69%
Shame
4,220 votes
8
— Great
70%
Trance
3,847 votes
8
— Great
65%
Europa Report
3,642 votes
8
— Great
69%
Stoker
3,323 votes
8
— Great
71%
The Tinder Swindler
3,089 votes
8
— Great
75%
The Girl Who Played with Fire
3,072 votes
8
— Great
77%
Good Bye, Lenin!
2,924 votes
8
— Great
70%
Four Rooms
2,827 votes
8
— Great
75%
Riders of Justice
2,669 votes
8
— Great
59%
Infinity Pool
2,579 votes
8
— Great
50%
A Serbian Film
2,553 votes
8
— Great
76%
The Siege of Jadotville
2,438 votes
8
— Great
61%
The Zero Theorem
2,387 votes
8
— Great
73%
Re-Animator
1,898 votes
8
— Great
65%
The Double
1,844 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup