trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
tree
5
followers
Prague, Czech Republic
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
461
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
92%
Pandas
4 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,242 votes
9
— Superb
87%
George the Dog, Refugee
4 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,263 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,454 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,646 votes
8
— Great
85%
City of God
11,049 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,061 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,788 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,645 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,633 votes
8
— Great
84%
Trabantem až na konec světa
14 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,410 votes
8
— Great
84%
Senna
2,751 votes
9
— Superb
83%
In-Shadow: A Modern Odyssey
13 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,364 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,739 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,271 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,576 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,192 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,094 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,428 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,827 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life Cycles
76 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,335 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,308 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,765 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,654 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
30,948 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,436 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,512 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,524 votes
8
— Great
81%
Mary and Max
3,544 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
48,971 votes
8
— Great
81%
Caught in the Net
146 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,462 votes
9
— Superb
80%
Final Cut: Ladies and Gentlemen
78 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,593 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,131 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,359 votes
10
— Totally Ninja!
80%
25 Years of Innocence
105 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,865 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,027 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Citizenfour
3,777 votes
7
— Good
80%
The King's Speech
12,786 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,575 votes
8
— Great
80%
Rush
13,104 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,496 votes
8
— Great
80%
Jiro Dreams of Sushi
1,628 votes
6
— Fair
80%
Fargo
14,560 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Česká soda
3 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ctrl Emotion
1 vote
8
— Great
80%
Reality
1 vote
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,551 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,745 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,853 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cowspiracy: The Sustainability Secret
1,007 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,054 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,371 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,892 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup