trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TRU CAT SHAPURR
5
followers
EVEN IF YOU SEE ME I’M NOT REALLY THERE
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
131
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,995 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,695 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,337 votes
7
— Good
69%
Life
21,939 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,709 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,672 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,349 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,211 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,676 votes
7
— Good
65%
Neighbors 2: Sorority Rising
12,348 votes
7
— Good
72%
What Happened to Monday
12,233 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,510 votes
7
— Good
74%
From Dusk Till Dawn
9,386 votes
7
— Good
61%
Annabelle
8,872 votes
7
— Good
69%
In the Heart of the Sea
8,241 votes
7
— Good
69%
Barbarian
7,104 votes
7
— Good
69%
Green Room
6,554 votes
7
— Good
66%
Snatched
6,215 votes
7
— Good
66%
Ouija: Origin of Evil
6,137 votes
7
— Good
73%
[REC]
6,034 votes
7
— Good
55%
Knock Knock
6,027 votes
7
— Good
63%
Final Destination 5
5,509 votes
7
— Good
67%
The Night Before
5,193 votes
7
— Good
67%
The Do-Over
5,086 votes
7
— Good
57%
Unfriended
4,985 votes
7
— Good
66%
As Above, So Below
4,905 votes
7
— Good
75%
The Lost Boys
4,636 votes
7
— Good
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,308 votes
7
— Good
68%
Life of the Party
3,839 votes
7
— Good
65%
The Hills Have Eyes
3,573 votes
7
— Good
54%
Ouija
3,365 votes
7
— Good
70%
Weird: The Al Yankovic Story
2,889 votes
7
— Good
68%
Sleeping with Other People
2,648 votes
7
— Good
67%
Father Figures
2,399 votes
7
— Good
66%
Haunt
2,295 votes
7
— Good
53%
Chernobyl Diaries
2,247 votes
7
— Good
71%
Fright Night
2,237 votes
7
— Good
62%
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
2,115 votes
7
— Good
67%
Radius
2,100 votes
7
— Good
72%
Ring
2,078 votes
7
— Good
56%
Pandemic
1,937 votes
7
— Good
63%
V/H/S/2
1,753 votes
7
— Good
64%
Red State
1,725 votes
7
— Good
67%
Bernie
1,675 votes
7
— Good
66%
John Dies at the End
1,646 votes
7
— Good
67%
Acts of Vengeance
1,608 votes
7
— Good
63%
Viral
1,575 votes
7
— Good
51%
Deep Blue Sea 2
1,507 votes
7
— Good
58%
Rupture
1,346 votes
7
— Good
72%
Sexy Beast
1,341 votes
7
— Good
64%
3 from Hell
1,323 votes
7
— Good
53%
Escape Room
1,268 votes
7
— Good
66%
No One Lives
1,198 votes
7
— Good
59%
Die Hart
1,181 votes
7
— Good
63%
Hobo with a Shotgun
1,161 votes
7
— Good
58%
Diary of the Dead
1,083 votes
7
— Good
65%
Wyrmwood: Road of the Dead
1,005 votes
7
— Good
62%
The Poughkeepsie Tapes
980 votes
7
— Good
66%
The Mortuary Collection
979 votes
7
— Good
65%
Devil's Knot
967 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup