trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tsuharesu Luciel
1
follower
Omicron Persei 8
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,328 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,527 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,784 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,033 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,400 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,046 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,920 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,312 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,188 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,604 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,733 votes
7
— Good
83%
Memento
25,814 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,308 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,131 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,532 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,297 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,251 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,309 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,666 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,448 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,756 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,070 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,251 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,526 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,212 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,063 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
14,593 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,397 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,578 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,796 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,638 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,360 votes
7
— Good
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,070 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,142 votes
7
— Good
75%
Chef
8,673 votes
7
— Good
66%
The Monuments Men
6,354 votes
7
— Good
67%
The Other Woman
6,125 votes
7
— Good
72%
Inside Llewyn Davis
3,738 votes
7
— Good
76%
Gandhi
2,852 votes
7
— Good
77%
Indie Game: The Movie
1,711 votes
7
— Good
73%
Zen
30 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup