Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tubilar
1
Follower
3
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
Fight Club
51,276 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,543 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,382 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,916 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,708 votes
8
— Great
82%
Up
39,864 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,891 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,135 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,914 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,934 votes
8
— Great
81%
Joker
48,881 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,610 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,401 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,110 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,870 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
13,141 votes
8
— Great
80%
Logan
62,348 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,103 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,722 votes
8
— Great
80%
Soul
18,249 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
24,031 votes
8
— Great
79%
Gattaca
11,182 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,810 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,130 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,944 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,794 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,099 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,831 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,176 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,438 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,788 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,745 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,825 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
17,453 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,602 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,378 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,860 votes
8
— Great
75%
Saw
14,712 votes
8
— Great
74%
Constantine
15,963 votes
8
— Great
74%
The Burial
1,995 votes
8
— Great
73%
The Matrix: What Is the Concept?
11 votes
8
— Great
73%
I Origins
4,778 votes
8
— Great
73%
Looper
22,237 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,872 votes
8
— Great
71%
World War Z
30,357 votes
8
— Great
71%
Tag
10,547 votes
8
— Great
70%
Thelma
1,044 votes
8
— Great
70%
Us
15,832 votes
8
— Great
70%
28 Weeks Later
8,624 votes
8
— Great
69%
Late Night with the Devil
4,736 votes
8
— Great
69%
Saw X
4,851 votes
8
— Great
64%
Don't Breathe 2
4,525 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch