Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Randall Jones
VIP
OG
12
0
Followers
0
Following
Denver, CO
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
47
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
70%
Man of Steel
31,087 votes
7
— Good
71%
World War Z
30,339 votes
7
— Good
77%
Wreck-It Ralph
29,013 votes
7
— Good
83%
Memento
26,664 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,706 votes
7
— Good
74%
Brave
24,518 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,391 votes
7
— Good
73%
Looper
22,227 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,570 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
17,249 votes
7
— Good
73%
The Mummy
16,760 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,191 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,718 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,943 votes
7
— Good
68%
The Bourne Legacy
12,439 votes
7
— Good
69%
Olympus Has Fallen
12,338 votes
7
— Good
68%
John Carter
10,887 votes
7
— Good
63%
Snow White and the Huntsman
10,624 votes
7
— Good
70%
Angel Has Fallen
10,470 votes
7
— Good
72%
Home
10,348 votes
7
— Good
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
10,093 votes
7
— Good
69%
White House Down
9,984 votes
7
— Good
69%
Warm Bodies
9,722 votes
7
— Good
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,550 votes
7
— Good
67%
Resident Evil: Apocalypse
9,222 votes
7
— Good
66%
Resident Evil: Extinction
8,946 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,315 votes
7
— Good
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,365 votes
7
— Good
68%
13 Going on 30
6,041 votes
7
— Good
65%
Jack the Giant Slayer
6,012 votes
7
— Good
76%
Galaxy Quest
5,979 votes
7
— Good
68%
Eagle Eye
5,439 votes
7
— Good
64%
The Host
5,053 votes
7
— Good
69%
Man on a Ledge
4,909 votes
7
— Good
64%
Lockout
4,283 votes
7
— Good
63%
Mr. Deeds
3,885 votes
7
— Good
67%
Cliffhanger
3,272 votes
7
— Good
61%
The Brothers Grimm
3,262 votes
7
— Good
70%
The Lucky One
3,242 votes
7
— Good
65%
Sahara
2,731 votes
7
— Good
72%
The Thirteenth Floor
2,708 votes
7
— Good
54%
Ultraviolet
2,665 votes
7
— Good
68%
Astro Boy
2,605 votes
7
— Good
67%
Ella Enchanted
2,282 votes
7
— Good
73%
Tommy Boy
2,232 votes
7
— Good
61%
Arthur
1,641 votes
7
— Good
58%
Faces in the Crowd
553 votes
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch